O nás

Náš sbor 113 členů, z toho 29 mladých hasičů do 18ti let a 19 členů má zásahová jednotka. Ta je zařazena v kategorii JP03, což znamená, že vyjíždí i mimo katastrální území naší obce. Vyjíždíme k požárům budov v Jílovišti a okolí, ale i k likvidaci škod způsobených přírodními živly, např. polomy z větrných bouří, čerpání vody při záplavách apod.. Nemalým dílem se naši chlapci zapojili do pomoci při záplavách v roce 2002. Často je cílem našich výjezdů autonehoda na strakonické silnici nebo lesní požár.

SDH Jíloviště se význačně podílí i na společenském životě v obci, zejména na péči o děti a mládež, např. již 13 let zajišťuje týdenní zimní pobyt dětí na horách. Pořádá a aktivně se účastní soutěží jak v požárním sportu (mládež, ženy, muži), tak spolu se sousedním SDH Lipence v každoročním branném běhu Karla Košaře. Pořádá také místní zábavy, což je zajišťováno z příspěvků členů, sběrem starého železa a příležitostně získanými dotacemi.

Společné foto